Ders Sözleşmesi // Eleştirel Tasarım

1) Bu ders seçmeli ders olarak verilmektedir.

2) Devamsızlık takibi ve yoklama listesine imza atılması öğrencinin sorumluluğu altındadır. Devam doğal olarak ders içi ödev notunuzu da etkiler.

3) Dersin iletişim kanalları: googlegroups hesabı ve bu sitedir. Bu kanalların ve duyuruların takibi öğrencinin sorumluluğundadır.

4) Fiziksel teslimler okulda, dijital teslimler dropbox üzerinden yapılacaktır. Geç teslimlerde not düşürülecektir. Vaktinden sonra teslim edilen ödevler ikinci güne kadar %70 not düşümüne uğrayacaktır. Sonrasında alınmayacaktır.

5) Notlama kriterleri şöyledir: Düzen/Özen, Tutarlılık, Araştırma, Fikir

6) Dersin ilk 15 dakikasında bir önceki ders veya okuma ile ilgili bir çalışma yapılacaktır bu nedenle geç kalmamanız gerekir, ders içerisinde yapılan 10 adet çalışma notlanacaktır, o gün derste olmayan grup arkadaşlarınızın isimlerini teslimlere yazmayınız.

7) Yanınızda her zaman A3 ve A4 üç dört adet beyaz kağıt bulundurun, A3 kağıtları ortadan ikiye katlayabilirsiniz. A4 kağıttan A3 kağıt yapamazsınız.

8) Ders esnasında gerekçe göstermeksizin sınıfı terk eden yok yazılır. Sıkıldığınız zaman söylediğiniz takdirde ara verebiliriz.

9) Dersi alan öğrenciler bu hususları kabul etmiş sayılır.