BLOG YAZISI 02

BLOG YAZISI ve GÖRSELİ

blog yazınız için aşağıdaki soruları cevaplayan bir metin oluşturunuz:

PROJENİZİN ADI
Grup Üyeleri

çalışmanızın çıkış noktası nedir? çıkış noktasına ulaşmadan önce hangi gözlemleri yaptınız (fotoetnografi ödevi ve gözlem ödevi) hangi eleştirel tasarım projeleri ilginizi çekti.

Kaygılandığınız şey nedir? Hangi kaygı cisimleri üzerine projenizi kurguladınız. Bu kaygı cisimleri sizi neden kaygılandırıyor, bu cisimlerin bulgu cisimleri nedir? Sizden başka kişiler bu cisimleri nasıl görüyor?

İnsanları sizin için kaygı cismi olan şeye dikkatlerini nasıl çekiyorsunuz? Projeniz kimlere ulaşacak? Projenizi nasıl geliştirdiniz? Projeniz nasıl işliyor? İçerisinde neler var, nasıl bir mesaj veriyor?

Projeniz amacına ulaştı mı? Neler farklı yapılabilirdi? Hangi zorluklarla karşılaştınız.

blogda kullanılacak 2 veya 3 adet görsel üretiniz, bu görsel hem fikrinizi anlatabiliyor olsun, hem de çekiciliği ile okuyucuları içeriğe yönlendiriyor olsun

görsellerden 1 tanesi, adresindeki derste anlatıldığı gibi 60x60mm.lik 300dpi kalitesinde projenize ait bir desen karosu olacaktır.

blog yazınızı https://docs.google.com/spreadsheets/d/1a_nBFprBaWhdTYxnDzqrHJOfVFW6f8QQhvdSWmhTcq0/edit?usp=sharing adresindeki şablonu kullanarak oluşturunuz, daha sonra oluşturduğunuz tabloyu görsellerini de ekledikten sonra .pdf olarak kaydedip aşağıdaki dosyalara dersten en az 1 saat önce teslim ediniz:

SABAH grubu: https://www.dropbox.com/request/EJDrfG5FOHAZWzhDh18i

OGLEN grubu: https://www.dropbox.com/request/sgF63P2CGXZCzn1LvKhx