Ders Sözleşmesi

Ders ile ilgili iletişim Discord Grubundan sağlanacaktır, lütfen bu gruba isminiz ve soyisminiz ile girin, bu işlemi ilk hafta tamamlayın. Farklı isimlerle girişler silinecektir, geç girişler mümkün olmayacaktır.

Teslimlerinizi Discord grubundan ve/veya size derste iletilecek kanallardan yapınız. Geç teslim kabul edilmemektedir.

Canlı görüşmeler için Discord grubundan ve Canlı Ders Sistemi üzerinden paylaşılacak Microsoft Teams uygulaması ile bağlanmanız gerekmektedir. Dersler canlı olarak işlenecektir, sistemsel hatalardan dolayı ders kaydına her zaman ulaşmanız mümkün olmayabilir. Canlı derse katılım ders notunuzu doğrudan etkilemektedir.

Canlı bağlantılarda mümkün olduğunca sessiz bir ortamda, masa başında bulunmanızı bekliyorum, yanınızda çeşitli kalemler ve kağıtlar mevcut olmalı. Kameralı bağlantılar ile daha kolay iletişim kurulabildiği ve hem zihnen hem de bedenen derste olma hissine daha yakın bir deneyim yaşattığının altını çizmek isterim. Her derste en az % 20 oranında katılımcıların görüntü ve ses olarak bağlantıda olmasını bekliyorum. Lütfen bu durumu sağlayınız (sıraya koyunuz, anlaşınız ...). Bu durum sağlanmadığı derslerde pop-quiz'ler ile canlı derse bağlantınız teyit edilecektir.

Teknik sorunlar dolayısı ile bağlanamayacak veya teslim yapamayacak olursanız bu durumu en az 24 saat öncesinden (Discord Server'¡ veya E-Posta yolu ile) bana bildirmeniz gerekiyor. Aksi durumda teslim yapmamış veya derse katılmamış sayılacaksınız.

Ders yoklamaları dersin ilk 10 dakikasında sözlü veya yazılı şekilde alınacaktır. Gerektiği durumlarda ders aralarında tekrarlanabilecektir.

Dersin seçmeli ders olduğunu ve isteyerek seçtiğinizi varsaymaktayım.

Dersi alan herkesin bu durumları kabul etmiş olduğunu varsaymaktayım.